KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7637170
*
nr 763 7170
Eva Zettervall
(f. 1941), Sverige
Blandteknik, Eva Zettervall (f. 1941), bladets mått: 55x77
Eva Zettervall, född 1941 i Boden, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 18:09:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 19:10:27
1
Vinnande bud
4/6 15:22:06
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik eva zettervall svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:07
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:22
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:50
*
Eva Zettervall
Eva Zettervall, född 1941 i Boden, svensk målare,
nr 763 7170
Eva Zettervall
(f. 1941), Sverige
Blandteknik, Eva Zettervall (f. 1941), bladets mått: 55x77
Eva Zettervall, född 1941 i Boden, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 19:10:27 | 1 | Vinnande bud |
4/6 15:22:06 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik eva zettervall svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:07 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:22
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:50